#2017-01-25 00:15:45 

Emmeth

Użytkownik

Nadszedł czas założyć zimowe laczki w mojej beemce ;) Do tej pory korzystałem jeszcze oponek, jakie dostałem z autem przy jego zakupie, no ale ich czas niestety nadszedł i trzeba było rozejrzeć się za czymś nowym. Chyba kupię Bridgestone, ale kompletnie się nie znam na temacie i nie wiem jak wybrać oponę żeby na pewno była do mojego auta, czyli do samochodu osobowego, i spełniała parametry przewidziane przez producenta beemy. Pomożecie???
#2017-01-25 00:38:43 

iMmAnIs

Użytkownik

Przecież zazwyczaj masz wszystkie informacje podane w parametrach technicznych opony. Tym się musisz kierować. Tutaj http://sklep.opony-kunicki.pl/szukaj/opony-bridgestone-zimowe masz bardzo ładnie opisaną każdą oponkę, myślę, że spokojnie sam sobie znajdziesz coś odpowiedniego. To, że masz BMW to trochę za mało informacji, sprawdź w instrukcji obsługi jakie powinny być opony. Często na boku drzwi są także naklejki z oponami. Swoją drogą też będę kupował właśnie Bridgestone opony zimowe niedługo.
#2017-01-25 02:00:27 

adamiak82

Użytkownik

Co do Twojego pytania to masz wyraźnie napisane czy opona jest osobowa czy do auta dostawczego. Różnicę widać przede wszystkim w ładowności opony, zobacz sobie na sklep.opony-kunicki.pl jakie ciężary zniesie osobowa, a jakie do dostawczaka.
#2017-01-25 04:13:33 

iMmAnIs

Użytkownik

Swoją drogą polecam wybierać opony o wyższym indeksie prędkości, nawet jeśli nie osiągasz takich szybkości ;) uważam osobiście, że one są lepsze przez większe wytłumienie. Jak jeździsz wolniej niż maks dla opony będziesz miał większy komfort w kabinie w kwestii hałasu.
#2017-01-25 05:57:41 

Emmeth

Użytkownik

Kurczę, dzięki za takie dokładne opisanie tematu ;) To mam tylko jedno pytanie jeszcze. Ogólnie kumam całą serię numerów na oznaczeniu opony, ale co ma mówić ta ostattnia część, na przykład 74T?
#2017-01-25 08:56:51 

adamiak82

Użytkownik

To jest oznaczenie nośności oraz indeksu prędkości. Cyferki są nośnością, w necie znajdzie wzór na przeliczanie tego na kilogramy, wyjdzie Ci jakie obciążenie dana opona zniesie. Literka to natomiast właśnie indeks prędkości, one są ustandaryzowane i też znajdziesz odpowiednią tabelę. To T jest do 190km/h.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015