#2016-02-05 02:22:19 

mariannaXXX

Użytkownik

Witajcie Kochani :) Otóż przyjeżdża do mnie rodzina ze Stanów na wakacje i chcą zrobić sobie tourne po polskich miastach. Pomyślałam, że fajnie by było im pokazać wpierw co nieco z regionu Pomorza i okolic, bo wiem, że mamy tutaj mnóstwo zabytków. I chciałabym Was się zapytać, jakie miasto byście polecili, by zrobić na nich jak najlepsze wrażenie?
#2016-02-05 02:45:37 

Zulus

Użytkownik

Cześć. Jak chcesz im pokazać kawał historii, to według mnie zdecydowanie najlepiej odwiedzić toruńskie zabytki. Chyba nigdzie w Polsce nie ma tak dobrze zachowanych budowli gotyckich i innych. Tj., nie biorąc pod uwage rekonstrukcji. Tutaj większość jest „oryginalna” (tj. jak postawili, tak stoi nieprzerwanie od tych setek lat).
#2016-02-05 03:58:24 

mariannaXXX

Użytkownik

Też się zastanawiałam nad Toruniem, ale znam go tak naprawdę jedynie z opowieści. Co tam takiego można zobaczyć?
#2016-02-05 06:19:13 

Zulus

Użytkownik

Oj dużo by wymieniać… wystarczy wspomnieć, że można zobaczyć tutaj dom Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, generalnie stare miasto i wiele więcej. Jeśli nie znasz tak dobrze miasta, to może warto by było znaleźć jakichś dobrych pilotów wycieczek w Toruniu? Nie dość, że ktoś taki Was poprowadzi w miejsca, gdzie może sami byście nie dotarli, a jeśli nawet byście dotarli, to świetnie Wam je opisze i opowie jakieś ciekawostki.
#2016-02-05 08:55:13 

KasiaWiech

Użytkownik

Hej :) Pozwolę sobi ejszcze wtrącić. Jeśli chodzi o Toruń i zwiedzanie go to warto zajrzeć na zwiedzajtorun.pl. Naprawdę fajni przewodnicy, tak jak kolega mówi, znają fajne anegdoty o róznych miejscach. Zupełnie inny klimat zwiedzania, niż chodzenie samemu :)
#2016-02-05 11:13:18 

mariannaXXX

Użytkownik

Może rzeczywiście warto wziąć przewodnika… przynajmniej nie spędzimy większości dnia na błądzeniu i czegoś ciekawego sama się dowiem. Dzięki Wam Kochani za podpowiedzi :)
#2016-02-05 13:03:45 

Zulus

Użytkownik

Zawsze do usług ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015